Ruošiantis dalyvauti mugėje, iš anksto reikėtų apsvarstyti, kaip pateiksite savo rankdarbius: kokio stiliaus, spalvos, formos prekystalį pasirinksite. Stalas, stendas turėtų sudaryti jūsų asmeninės mažos parduotuvės įspūdį. Kad patrauktumėte mugės lankytojų dėmesį, prekystalis turėtų būti tvarkingas, originalus, rankdarbiai išdėlioti taip, jog būtų patogu juos apžiūrėti.
Tematika. Pasirinkite tam tikrą tematiką, pagal kurią sukursite savo prekystalį: galbūt jums tiks nėrinių, verpsčių, siuvamosios motyvai. Ant prekystalio galite padėti ir kitų daiktų, prekystalį darančių originalesnį: gėlių vazonų, skarelių, senovinių dėžių, rėčių, paveikslų rėmų.
Spalvos. Spalvas rinkitės pagal tai, kokią nuotaiką jos kuria ir ar tinkamai paryškina pačius rankdarbius. Iš pradžių ant tuščio stalo padėkite kelis savo rankdarbius, tuomet apžiūrėkite juos iš arti, atsitraukite 3 metrus, 6 metrus, 9 metrus – kokios spalvos derėtų su rankdarbiais, patrauktų dėmesį žvelgiant iš toliau. Vėliau rankdarbius padėkite ant pasirinktų spalvų medžiagų ir apžiūrėkite. Paprastai rankdarbiai gerai matomi neutralių spalvų – rudos, baltos ir juodos – fone.
Aukštis. Stendai su rankdarbiais pirkėjų akių lygyje bus pastebėti pirmiausiai, todėl juose galima pateikti įdomiausius, gražiausius rankdarbius. Įdomiai atrodys prekystalis, kuriame rankdarbiai sudėlioti nevienodame aukštyje; tačiau reikėtų vengti visus rankdarbius išdėlioti ant stalo plokštumos.
Toliau pateikiami mugių prekystalių pavyzdžiai.
Pyragaičių formos papuošalus gaminanti kūrėja mugei pasirinko miniatiūrinius baldus, kurie dera su rankdarbiais.
Papuošalams stende paryškinti pasirinkti papildomi daiktai: specialios dėžutės, medžio šaka, pintas padėklas.
Rankdarbiai išdėlioti skirtingame aukštyje, pasirinkti originalūs akcentai: stalčiai, įvairių formų lentynėlės.
Rankdarbiai gali būti eksponuojami dekoruotoje senovinėje knygų lentynoje.
Prekystalis su rankdarbių kūrėjų plakatu ir siuviniu– tokia reklama padeda mugės lankytojams geriau įsidėmėti rankdarbių logotipą, parduotuvės pavadinimą ir panašiai.
Minimalistinis stovas neužgožia rankdarbių ir leidžia patogiai apžiūrėti kūrinius. Tokį stovą galima nudažyti įvairiomis spalvomis, o skirtingame aukštyje išdėstyti rankdarbiai atkreipia dėmesį.
Stilingai atrodo rėmeliuose sukabinti papuošalai. Rėmelius galima nudažyti įvairiomis spalvomis, parinkti skirtingą dydį priklausomai nuo parduodamų rankdarbių.
Subtiliai pateikti papuošalai: juoda spalva išryškina smulkius dirbinius.
O taip atrodė mūsų prekystalis mugėje. Visus rankdarbius išdėliojome ant stalo plokštumos; prekystalio akcentas buvo miniatiūrinės krautuvėlės karkasas.
Vilija Butėnienė
Šaltiniai
4 komentarai:
Perskaičiusi straipsnį iš karto pamaniau, jog jį turėtų perskaityti visi, kas ruošiasi dalyvauti mugėse. Visi, visi, visi.. - ir nesvarbu, ką besiruošiantys pardavinėti (puodai, drabužiai,..). Šiame straipsnyje labai aiškiai ir net su pavyzdžiais pateikiama, ką ir kaip reikia daryti, norint pritraukti pirkėjų dėmesį. Juk kiekvienais metais vyksta mugės ir kiekvienais metais visi einame pažiūrėti, o galbūt ir ką nors nusipirkti..akys tiesiog raibsta! Tad retkarčiais net praeiname pro, galbūt, potencialius prekystalius, kuriuose guli tai, ko mes ir ieškome. Ir viskas dėlto, jog pastarasis prekystalis tiesiog išnyko tarp galybės kitų. Todėl skaitykite, skaitykite šį straipsnį, mielieji rankdarbių kūrėjai! :)
Tiesa, labai noriu pagirti straipsnio autrės ir jos kolegės prekystalį mugėje :) Labai šauniai atrodo. Pro tokį tikrai nepraeičiau.
Dėkoju už gerus žodžius! Be abejo, prekystalis turi traukti akį - tarsi primindamas, jog rankdarbius kuria ir parduoda kūrybingi žmonės. Žinoma, didžiausią dėmesį reikia skirti dailiam rankdarbiui sukurti, o aplinka, kurioje jis parduodamas, tik sustiprina malonų įspūdį.
pritariu,kad geras prekystalis yra ir puiki reklama- esu maciusi,kaip mugeje imantrus papuosalai buvo sukabinti ant senoviniu duru. niekas nepraejo pro sali :)
:) taip, reklama ir prekės ženklo pristatymas mugės lankytojams (todėl vertėtų matomoje vietoje prikabinti, pastatyti lentelę su savo rankdarbių pavadinimu).
Senovines duris, kurios buvo kaip stendas papuošalams eksponuoti, taip pat esu mačiusi vienoje Vilniaus mugių - labai įdomu ir neįprasta, todėl traukė akį. :)
Rašyti komentarą